Chemia Background Fade2

Ćwiczenia laboratoryjne z analizy instrumentalnej odbywają się w różnych miejscach – w różnych Instytutach Wydziału Chemicznego.
Harmonogramy ćwiczeń i informacja o miejscu prowadzenia poszczególnych ćwiczeń są wywieszone w Instytucie Chemii Ogólnej i Ekologicznej – gmach Chemii, II piętro, gablotka przy pokoju 235.
Naprzeciwko pokoju 234 są wywieszone listy, na których studenci, uprawnieni do studiowania na V semestrze, proszeni są o wpisywanie się do poszczególnych grup laboratoryjnych.|
Grupy laboratoryjne powinny liczyć średnio 15 studentów.

23 lutego 1941 zespół kierowany przez amerykańskiego chemika Glenna Seaborga po raz pierwszy wytworzył pluton.

Zobacz jak wyglądają studia chemiczne na jednym z najlepszych wydziałów politechnicznych w Polsce

Film prezentujący Wydział Chemiczny PŁ

Nauka Movi(e): Śladami zagadki chemicznej...

Nauka movi(e): Prof. Halina Abramczyk opowiada o efektach wielu lat swojej pracy na Wydziale Chemicznym PŁ oraz o problemach kobiet w świecie naukowym