Studencie! Jeżeli chcesz zadbać o rozwój własnych kompetencji i śmiałym krokiem wejść na rynek pracy, zapraszamy Cię do wzięcia udziału w projekcie „Chemiku! Praktykuj! – realizacja wysokiej jakości staży dla studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej”.

Projekt realizowany jest przez Wydział Chemiczny PŁ w okresie 01.10.2017–30.04.2019 w ramach działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Więcej informacji na stronie Projektu: http://chemikupraktykuj.p.lodz.pl

22 stycznia 1796 urodził się Karl Claus, rosyjski chemik oraz botanik, który w 1844 odkrył ruten.

Zobacz jak wyglądają studia chemiczne na jednym z najlepszych wydziałów politechnicznych w Polsce

Film prezentujący Wydział Chemiczny PŁ

Nauka Movi(e): Śladami zagadki chemicznej...

Nauka movi(e): Prof. Halina Abramczyk opowiada o efektach wielu lat swojej pracy na Wydziale Chemicznym PŁ oraz o problemach kobiet w świecie naukowym