Chemia Background Fade2

Politechnika Łódzka otrzyma 97,5 mln zł na nowy kompleks budynków w kampusie A uczelni. Umowę w tej sprawie podpisali 6 kwietnia 2018 wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak.

Całkowity koszt inwestycji pod nazwą „Alchemium – magia chemii jutra. Budowa nowoczesnego gmachu konferencyjno–dydaktyczno–laboratoryjnego dla Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej” to 113,1 mln zł, z czego od ministerstwa pochodzi dotacja w wysokości 97,5 mln zł.

Wartość pierwszego etapu inwestycji - centrum konferencyjno-dydaktycznego, zaplanowanego do realizacji w latach 2018-2020, wynosi 50,3 mln zł, w tym dofinansowanie ze strony ministerstwa to 45 mln zł. Drugi etap inwestycji - budynek laboratoryjno-dydaktyczny Wydziału Chemicznego - realizowany w latach 2021–2024, będzie kosztował 62,8 mln zł i zostanie dofinansowany z ministerstwa kwotą 52,5 mln zł. W nowym gmachu będzie miejsce dla 500 pracowników naukowo-dydaktycznych i administracyjnych oraz dla 900 studentów i doktorantów. Budynek będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych oraz jedną podziemną.

Więcej informacji o wydarzeniu w Biuletynie PŁ - Życie Uczelni

JSZ 6332

JSZ 6388

fot. Jacek Szabela

23 lipca 1916 zmarł William Ramsay, brytyjski chemik i fizyk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii (1904) za odkrycie gazów szlachetnych w powietrzu i ustalenie ich miejsca w układzie okresowym.

Czujesz Chemie Do Chemii
Poteguj Mozliwosci Chemia