Chemia Background Fade2

W Wydziale III Nauk Ścisłych i Nauk o Ziemi PAN przyznawane są corocznie nagrody naukowe dla młodych pracowników nauki w zakresie następujących dyscyplin: astronomia, chemia, fizyka, matematyka oraz geofizyka, oceanologia, meteorologia (w latach nieparzystych), geologia i mineralogia (w latach parzystych). Wnioski o nagrody mogą być składane, zgodnie z regulaminem, do dnia 30 czerwca każdego roku.

1. Nagrody przyznaje się za konkretną pracę lub prace, dokumentujące osiągnięcie naukowe i opublikowane w ciągu 4 ostatnich lat (wliczając rok przyznania nagrody).

2. Wnioski powinny zawierać szczegółowe uzasadnienie naukowej wartości pracy, miejsce jej wykonania lub poszczególnych jej części (nazwa placówki zagranicznej lub krajowej).

3. Do wniosku należy dołączyć zgłaszaną do nagrody pracę w formie elektroniczne.

4. Wniosek powinien zawierać następujące informacje o kandydacie do nagrody: data urodzenia, stopnie i tytuły naukowe, miejsce pracy i stanowisko, adres domowy, adres mailowy.

Wnioski przygotowane zgodnie z regulaminem nagród naukowych należy kierować do komisji nagród naukowych Wydziału III PAN na adres mailowy

23 maja 1871 urodził się Nikodem Caro, polski chemik, który razem z Adolphem Frankiem wynalazł sposób otrzymywania cyjanamidu wapnia.

Czujesz Chemie Do Chemii
Poteguj Mozliwosci Chemia