XI Polska Konferencja Chromatograficzna odbędzie się w Sopocie, w dniach 10-13 września 2017. Konferencja ta stanowi kontynuację tradycji Polskich Konferencji Chromatograficznych, mających na celu zaprezentowanie najnowszych krajowych osiągnięć w dziedzinie metod separacyjnych. Tym razem konferencja przebiegać będzie pod hasłem „Chromatografia w farmacji i bioanalizie”.

Strona interrnetowa konfeencji: http://www.pkchrom2017.pl

27 lipca 1848 urodził się Friedrich Ernst Dorn, niemiecki fizyk, odkrywca radonu (1900).

Eliksir nr 5

Zobacz jak wyglądają studia chemiczne na jednym z najlepszych wydziałów politechnicznych w Polsce

Film prezentujący Wydział Chemiczny PŁ

Nauka Movi(e): Śladami zagadki chemicznej...