Komitet Biotechnologii PAN, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polska Federacja Biotechnologii wraz z Targami w Krakowie zapraszają do udziału w 6 edycji Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH, który odbędzie się w Krakowie, w dniach 11 – 14 września 2017.
Tematyka Kongresu będzie bardzo szeroka. Podejmiemy zagadnienia nowatorskie jak symbioza sztuki i biotechnologii, czy podwójne zastosowanie biotechnologii, ale także najbardziej zasadnicze i podstawowe problemy jak: biomateriały, analityka medyczna, żywność oraz pasze.
Omawiać będziemy zagadnienia perspektywiczne, na przykład bioinformatykę i kwasy nukleinowe jako narzędzia w biogospodarce z uwzględnieniem CRISPR/Cas9, czy też komórki macierzyste, epigenetykę i rośliny transgeniczne.
W programie 24 sesje naukowe, obejmujące wszystkie kolory biotechnologii i wystawa towarzysząca. Równolegle planowana jest sesja studencka oraz Life Science Open Space poświęcony bioekonomii.

Pełny program oraz więcej informacji na stronie: http://eurobiotech.krakow.pl

27 lipca 1848 urodził się Friedrich Ernst Dorn, niemiecki fizyk, odkrywca radonu (1900).

Eliksir nr 5

Zobacz jak wyglądają studia chemiczne na jednym z najlepszych wydziałów politechnicznych w Polsce

Film prezentujący Wydział Chemiczny PŁ

Nauka Movi(e): Śladami zagadki chemicznej...