W rankingu szkół wyższych „PERSPEKTYWY 2017” kierunek studiów „Ochrona Środowiska” realizowany na Wydziale Chemicznym PŁ znalazł się na 9. miejscu wśród 34 uczelni kształcących na tym kierunku. Oznacza to awans o 18 pozycji w rankingu w porównaniu do ubiegłego roku. Po raz pierwszy w ocenie uwzględniono wskaźnik zatrudnienia i wysokość zarobków absolwentów kierunku na tle średnich płac w regoinie, które okazały się wyższe niż na innych uczelniach.

14 grudnia 1912 urodził się Adam Bielański, nazywany twórcą polskiej szkoły katalizy. Autor podręczników akademickich z zakresu chemii fizycznej i nieorganicznej.

Zobacz jak wyglądają studia chemiczne na jednym z najlepszych wydziałów politechnicznych w Polsce

Film prezentujący Wydział Chemiczny PŁ

Nauka Movi(e): Śladami zagadki chemicznej...

Nauka movi(e): Prof. Halina Abramczyk opowiada o efektach wielu lat swojej pracy na Wydziale Chemicznym PŁ oraz o problemach kobiet w świecie naukowym