9 marca 2018 r. w Krynicy-Zdrój odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Osiągnięcia Młodych Naukowców - Nauki Interdyscyplinarne”.

Konferencje o charakterze interdyscyplinarnym pozwalają na wymianę doświadczeń z innych dziedzin nauki. Celem Konferencji jest integracja środowiska naukowego. Udział w Konferencji to również znakomita okazja do poszerzania własnego dorobku, a także rozwijania umiejętności prezentacyjnych w szczególności przez młodych ludzi nauki. Wyrażamy przekonanie, że organizowana Konferencja będzie dobrą okazja do spotkań, dyskusji, a także wymiany poglądów dotyczących poruszanych tematów badań.

Miejsca organizacji konferencji: Centrum SZKOLENIOWE LZD.

Więcej informacji w załącznikach.

22 stycznia 1796 urodził się Karl Claus, rosyjski chemik oraz botanik, który w 1844 odkrył ruten.

Zobacz jak wyglądają studia chemiczne na jednym z najlepszych wydziałów politechnicznych w Polsce

Film prezentujący Wydział Chemiczny PŁ

Nauka Movi(e): Śladami zagadki chemicznej...

Nauka movi(e): Prof. Halina Abramczyk opowiada o efektach wielu lat swojej pracy na Wydziale Chemicznym PŁ oraz o problemach kobiet w świecie naukowym