Dr inż. Tomasz Marszałek, absolwent Wydziału Chemicznego, został laureatem III edycji konkursu FIRST TEAM Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Założeniem program FIRST TEAM jest wspieranie młodych naukowców na kluczowym etapie kariery, kiedy rozpoczynają oni budowanie swojej samodzielności naukowej oraz pomoc w założeniu pierwszego zespołu badawczego.

Doktor Marszałek otrzyma prawie 2 mln zł na stworzenie nowej grupy badawczej i realizację projektu pt.: ”Self-standing, flexible and solution processable organic field effect transistors for complementary inverter applications”.

„Temat projektu brzmi dość skomplikowanie ale w rzeczywistości jest on dość prosty i zakłada opracowanie nowej metody wytwarzania wysoce elastycznej elektroniki organicznej, z którą pracuję już od ponad 10 lat” - mówi dr inż. Tomasz Marszałek.

W zał. informacje o naborze na stanowiska: studentów (realizujących pracę magisterską), doktorantów oraz młodych doktorów do nowo tworzonego zespołu. W ramach realizacji projektu oferowane są także staże naukowe w prestiżowych jednostach naukowych (Max Planck Institute for Polymer Research – Mainz, Niemcy i Center for Advancing Electronics Dresden / Technische Universität Dresden, Drezno, Niemcy) oraz atrakcyjne wynagrodzenie (dla wszystkich osób realizujących projekt)

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie FNP: www.fnp.org.pl/oferta/first-team/ oraz KFM: www.kfm.p.lodz.pl

19 września 1961 urodził się Artur Ekert, polski fizyk, prowadzący badania w zakresie podstaw mechaniki kwantowej oraz kwantowgo przetwarzania informacji.

Eliksir nr 5

Zobacz jak wyglądają studia chemiczne na jednym z najlepszych wydziałów politechnicznych w Polsce

Film prezentujący Wydział Chemiczny PŁ

Nauka Movi(e): Śladami zagadki chemicznej...