Z inicjatywy Rektorskiej Komisji Historycznej została uruchomiona akcja gromadzenia materiałów związanych z życiem i historią Politechniki Łódzkiej.

Pragniemy, aby również nasze Wydziałowe archiwum mogło wzbogacić się o nowe zdjęcia i dokumenty, skrypty, plany zajęć, patenty, dyplomy, legitymacje i pamiątki osobiste itp., dotyczące całego okresu istnienia Wydziału Chemicznego.

Jeśli Państwo chcieliby przekazać czy też udostępnić w celu skopiowania tego typu dokumenty, a w szczególności zdjęcia dotyczące historii Wydziału, imprez okolicznościowych, konferencji, zjazdów absolwentów, czy też pokazujące codzienne życie Wydziału, fotografie pracowników, studentów, gmachów i laboratoriów, prosimy o kontakt z Dziekanatem lub bezpośrednio z dr. hab. inż. Krzysztofem Strzelcem, prof. PŁ (tel. 42 631-32-12 oraz e-mail: ).

Dziekan Wydziału Chemicznego
Prof. dr hab. inż. Małgorzata Iwona Szynkowska

30 maja 1898 William Ramsay i Morris Travers odkryli krypton.

Eliksir nr 4

Film prezentujący Wydział Chemiczny PŁ

Nauka movi(e): Prof. Halina Abramczyk opowiada o efektach wielu lat swojej pracy na Wydziale Chemicznym PŁ oraz o problemach kobiet w świecie naukowym

Nauka movi(e): Izotopy rozpoznają nowotwory