Chemia Background Fade2

Book

Z inicjatywy Rektorskiej Komisji Historycznej została uruchomiona akcja gromadzenia materiałów związanych z życiem i historią Politechniki Łódzkiej.

Pragniemy, aby również nasze Wydziałowe archiwum mogło wzbogacić się o nowe zdjęcia i dokumenty, skrypty, plany zajęć, patenty, dyplomy, legitymacje i pamiątki osobiste itp., dotyczące całego okresu istnienia Wydziału Chemicznego.

Jeśli Państwo chcieliby przekazać czy też udostępnić w celu skopiowania tego typu dokumenty, a w szczególności zdjęcia dotyczące historii Wydziału, imprez okolicznościowych, konferencji, zjazdów absolwentów, czy też pokazujące codzienne życie Wydziału, fotografie pracowników, studentów, gmachów i laboratoriów, prosimy o kontakt z Dziekanatem lub bezpośrednio z dr. hab. inż. Krzysztofem Strzelcem, prof. PŁ (tel. 42 631-32-12 oraz e-mail: ).

Dziekan Wydziału Chemicznego
Prof. dr hab. inż. Małgorzata Iwona Szynkowska

23 lutego 1941 zespół kierowany przez amerykańskiego chemika Glenna Seaborga po raz pierwszy wytworzył pluton.

Zobacz jak wyglądają studia chemiczne na jednym z najlepszych wydziałów politechnicznych w Polsce

Film prezentujący Wydział Chemiczny PŁ

Nauka Movi(e): Śladami zagadki chemicznej...

Nauka movi(e): Prof. Halina Abramczyk opowiada o efektach wielu lat swojej pracy na Wydziale Chemicznym PŁ oraz o problemach kobiet w świecie naukowym