Chemia Background Fade2

Od marca 2015 r.  Wydział Chemiczny PŁ uruchamia pierwszy w Polsce interdyscyplinarny, wspólny kierunek studiów, którego utworzenie umożliwiła nowelizacja ustawy "Prawo o szkolnictwie wyższym".

Kierunek "Chemia i inzynieria materiałów specjalnego przeznaczenia" prowadzony będzie wspólnie przez:

Wydział Chemiczny PŁ, Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Są to studia II stopnia, 4-semestralne, absolwenci uzyskują tytuł mgr inż. Możliwa jest rekrutacja kandydatów z tytułem licencjata z chemii. Studenci realizują dwa semestry wyjazdowe w uczelniach partnerskich.

Chemia I Inzynieria

Program ChIMSP

23 lutego 1941 zespół kierowany przez amerykańskiego chemika Glenna Seaborga po raz pierwszy wytworzył pluton.

Zobacz jak wyglądają studia chemiczne na jednym z najlepszych wydziałów politechnicznych w Polsce

Film prezentujący Wydział Chemiczny PŁ

Nauka Movi(e): Śladami zagadki chemicznej...

Nauka movi(e): Prof. Halina Abramczyk opowiada o efektach wielu lat swojej pracy na Wydziale Chemicznym PŁ oraz o problemach kobiet w świecie naukowym