Chemia Background Fade2

WYDZIAŁ CHEMICZNY POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ OGŁASZA NABÓR NA
4-LETNIE STACJONARNE STUDIA DOKTORANCKIE
NA ROK AKADEMICKI 2018/2019

Program studiów doktoranckich InterChemMed - Interdyscyplinarne studia doktoranckie łódzkich uczelni publicznych jest realizowany na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej, Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Wydziale Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studia będą miały profil stacjonarny i bezpłatny.

W ramach programu InterChemMed uczestnicy studiów III stopnia będą zdobywali wiedzę z obszarów nauk ścisłych, nauk technicznych oraz nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Dysertacje doktorskie, będą przygotowywane w oparciu o interdyscyplinarne badania z chemii, technologii chemicznej, biologii medycznej, medycyny oraz stomatologii, wykonywane w minimum dwóch jednostkach partnerskich pod opieką naukową specjalistów z różnych dyscyplin. Wsparciem dla doktorantów będą udzielane na okres maksimum 4 lat dodatkowe stypendia w kwocie 1500 zł oraz finansowanie szkół letnich i projektów naukowo-badawczych.

Na studia doktoranckie InterChemMed - Interdyscyplinarne studia doktoranckie łódzkich uczelni publicznych może być przyjęta osoba, która posiada kwalifikacje drugiego stopnia (w szczególności absolwenci studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich na kierunkach: chemia, technologia chemiczna, inżynieria chemiczna, fizyka, medycyna, stomatologia i pokrewnych (np. chemia kosmetyczna, analityka chemiczna, biochemia, biofizyka) lub jest beneficjentem programu “Diamentowy Grant”. Rekrutacja na bezpłatne studia doktoranckie InterChemMed - Interdyscyplinarne studia doktoranckie łódzkich uczelni publicznych odbywa się w drodze jednostopniowego konkursu.

WYMAGANIA:
•    OCENA KOŃCOWA NA DYPLOMIE UKOŃCZENIA STUDIÓW II STOPNIA LUB JEDNOLITYCH STUDIÓW MAGISTERSKICH minimum DOBRA, BĄDŹ PRZYZNANE FINANSOWANIE W RAMACH PROGRAMU „DIAMENTOWY GRANT”
•    SILNA MOTYWACJA DO PRACY NAUKOWEJ
•    DOBRA ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA ANGIELSKIEGO
•    PISEMNA ZGODA KIEROWNIKA JEDNOSTKI, w której będzie wykonywana praca doktorska na jej realizację
•    POZYTYWNY WYNIK PROCEDURY REKRUTACYJNEJ.

Podanie zawierające deklaracje zainteresowań naukowych, wraz z podaniem o przyjęcie na studia III stopnia (www.p.lodz.pl), odpisem dyplomu ukończenia studiów magisterskich, opinią opiekuna pracy magisterskiej, kwestionariuszem osobowym, ksero dowodu osobistego oraz 1 fotografią, należy złożyć w Dziekanacie Wydziału Chemicznego PŁ, ul. Żeromskiego 116, 90-924 Łódź, tel. 631-31-04

do dnia 14 września 2018 r. (do godz. 14:00)

Przewidywany termin rozmowy kwalifikacyjnej 17 września 2018

Prodziekan Wydziału Chemicznego ds. Nauk i Innowacji:
prof. dr hab. inż. Dariusz Bieliński

Studia „InterChemMed - Interdyscyplinarne studia doktoranckie łódzkich uczelni publicznych” realizowane są w ramach projektu Nr POWR.03.02.00-00-IO29/16-00

21 lipca 1923 urodził się Rudolph Marcus, amerykański chemik, laureat Nagrody Nobla z dziedziny chemii (1992), przyznanej za wkład w rozwój teorii przeniesienia elektronu.

Czujesz Chemie Do Chemii
Poteguj Mozliwosci Chemia