Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej ogłasza nabór na

4-letnie stacjonarne studia doktoranckie „Chemia”

oraz na

4-letnie stacjonarne studia doktoranckie „Technologia Chemiczna”

na rok akademicki 2017/2018

Tematyka naukowa: Analityka i monitoring zanieczyszczeń środowiska, Chemia obliczeniowa, Fotochemia i techniki laserowe, Kataliza heterogeniczna, Nanotechnologia materiałów organicznych i metalicznych, Nowoczesne materiały polimerowe, Radiochemia i radioekologia, Rentgenowska analiza strukturalna, Spektroskopia wibracyjna i relaksacyjna, Stereochemia i mechanizmy reakcji chemicznych i biochemicznych, Synteza i aplikacja barwników, Synteza i modyfikacja biomateriałów polimerowych, Synteza i struktura związków organicznych, heteroorganicznych i metaloorganicznych, Technologie oczyszczania ścieków, Zastosowanie metod chemii radiacyjnej w chemii i biochemii,  Zastosowanie technik chromatograficznych w analizie klinicznej, Związki farmakologicznie aktywne, Związki naturalne i ich analogi.

NA STUDIA DOKTORANCKIE MOGĄ ZGŁASZAĆ SIĘ ABSOLWENCI

STUDIÓW CHEMICZNYCH, FIZYCZNYCH I POKREWNYCH (np. BIOCHEMIA, BIOFIZYKA)

Wymagania:

• ocena końcowa wpisana w dyplomie ukończenia studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich minimum dobra, bądź przyznane finansowanie w ramach programu "Diamentowy Grant"
  • silna motywacja do pracy naukowej
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • pisemna zgoda kierownika jednostki, w której będzie wykonywana praca doktorska
  • pozytywny wynik procedury rekrutacyjnej

Podanie zawierające deklaracje zainteresowań naukowych, podanie o przyjęcie na studia III stopnia (www.p.lodz.pl), odpis dyplomu studiów wyższych magisterskich, opinię opiekuna pracy magisterskiej, kwestionariusz osobowy, ksero dowodu osobistego, 2 fotografie przyjmuje Dziekanat Wydziału Chemicznego PŁ,  ul. Żeromskiego 116, 90-924 Łódź, tel. 631-31-04

do dnia 5 września 2017 r. (do godz. 14:00)

Przewidywany termin rozmowy kwalifikacyjnej 18-19 września 2017

Prodziekan Wydziału Chemicznego ds. Nauk i Innowacji
prof. dr hab. inż. Dariusz Bieliński

30 maja 1898 William Ramsay i Morris Travers odkryli krypton.

Eliksir nr 4

Film prezentujący Wydział Chemiczny PŁ

Nauka movi(e): Prof. Halina Abramczyk opowiada o efektach wielu lat swojej pracy na Wydziale Chemicznym PŁ oraz o problemach kobiet w świecie naukowym

Nauka movi(e): Izotopy rozpoznają nowotwory