Nagroda w X Konkursie WFOŚiGW w Łodzi

.

Miło nam poinformować, że mgr inż. Paulina Golis - absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej (kierunek - Chemia, specjalność - Chemia analityczna i strukturalna, uzyskała jedną z sześciu nagród, każda wysokości 7 000 zł, przyznanych magistrom z terenu województwa łódzkiego w X edycji Konkursu „Ekologiczny magister i doktor”, kategoria „Ekologiczny magister”. Konkurs został zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (WFOŚiGW w Łodzi). Nagrodzona praca magisterska pt. „Preparatyka i badania nowych sorbentów siarkowodoru z rudy darniowej, osadu pofiltracyjnego z uzdatniania wody podziemnej i gipsu syntetycznego”, została wykonana pod kierunkiem dra inż. Andrzeja Żarczyńskiego - Instytut Chemii Ogólnej i Ekologicznej PŁ. Celem Konkursu był wybór najlepszych pod względem naukowym i praktycznym prac magisterskich oraz rozpraw doktorskich, powstałych w uczelniach mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego, dotyczących wybranych obszarów tematycznych w ochronie środowiska.

Wręczenie trzem doktorom i sześciu magistrom stosownych dyplomów z przyznaniem nagród pieniężnych miało miejsce w dniu 15 grudnia 2023 r., w siedzibie WFOŚiGW w Łodzi przy ul. Dubois 118. Więcej informacji zamieszczono na portalu Funduszu: https://www.wfosigw.lodz.pl/aktualnosci/1050-x-edycja-konkursu-ekologiczny-magister-i-doktor-rozstrzygnieta