chemia Background Fade2

9 kwietnia bieżącego roku odbyła się gala finałowa IV edycji Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej. Jest to konkurs ogólnopolski, współorganizowany przez Wydział Chemiczny, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, cieszący się dużym powodzeniem wśród uczniów szkół średnich. Ma on na celu zachęcenie młodzieży posiadającej wiedzę z chemii na poziomie rozszerzonym do dalszego jej pogłębiania oraz wyszukiwanie i promowanie uczniów uzdolnionych w tej dziedzinie. W skład Komitetu Organizacyjnego, stanowiącego jednocześnie Jury Konkursu, wchodzą: przewodnicząca – dr hab. inż. Agnieszka Czylkowska, zastępca przewodniczącej – dr inż. Paweł Samulkiewicz, sekretarz naukowy – dr inż. Karolina Kafarska oraz członkowie: dr inż. Beata Smolińska, dr inż. Longin Chruściński i dr inż. Lesław Sieroń.

W bieżącej edycji Konkursu, do I etapu przystąpiły 94 osoby, zaś do II etapu zakwalifikowano tylko 42 uczniów. Ostatecznie, konkursowe Jury wyłoniło spośród najlepszych uczestników 5 finalistów oraz 7 laureatów, którzy zostali obdarowani pamiątkowymi upominkami z Politechniki Łódzkiej, a przez sponsorów, przedstawicieli Anwilu SA oraz Galvo SA, również cennymi nagrodami rzeczowymi – tabletami oraz kalkulatorami naukowymi. Jednakże, najcenniejszą nagrodą dla wszystkich laureatów Konkursu jest z pewnością możliwość studiowania na jednym z Wydziałów PŁ bez konieczności udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.

Laureaci Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów PŁ

Mateusz Marek Tokarz
I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Alexander Pastuszyński
III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim

Aleksander Senderowski
V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie

Jakub Jan Józiewicz
Publiczne Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej w Łodzi

IV miejsce
Maciej Kraszewski
V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie

V miejsce
Krzysztof Sosnowski
Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach

Bartłomiej Stemborowski
Publiczne Liceum Ogólnokształcące Politechniki Łódzkiej w Łodzi

Lista finalistów (w kolejności alfabetycznej):
Tomasz Błażejewski, Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Łodzi;
Nathan Tytus Kłoszewski, Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Łodzi;
Jakub Ossowski, Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Łodzi;
Mateusz Świerżewski , V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie;
Ireneusz Tomczyk, II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego powodzenia na wymarzonych studiach!

JSZ 6498JSZ 6658JSZ 6560JSZ 6690

24 września 1905 urodził się Severo Ochoa de Albornoz, hiszpański biochemik, laureat Nagrody Nobla (1959) za prace związane z syntezą RNA.

Czujesz Chemie Do Chemii
Poteguj Mozliwosci Chemia