chemia Background Fade2

Rozstrzygnięty został XXXIII Konkurs na najlepszą pracę dyplomową, magisterską w Politechnice Łódzkiej organizowany przez Łódzką Radę FSNT-NOT w Łodzi oraz Nagroda Crowforda dla najlepszej pracy napisanej w języku angielskim.

- Najwyżej Komisja oceniła pracę magisterską mgr inż. Karoliny Przybyszewskiej przygotowanej pod kierunkiem dr inż. Doroty Bociągi, zatytułowaną „Opracowanie optymalnych warunków wytwarzania biomateriałów naturalnych przeznaczonych do drukowania wyrobów medycznych techniką 3 D”, która została zrealizowana na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, w Instytucie Elektroniki.

Jak poinformował dr inż. A. Rylski wszystkie zgłoszone prace charakteryzowały się bardzo wysokim poziomem naukowym i zdolnością aplikacyjną. W związku z tym Komisja postanowiła wystąpić do Łódzkiej Rady FSNT- NOT z wnioskiem o wyróżnienie trzech prac, w tym mgr inż. Magdaleny Brzezińskiej, promotor: dr hab. inż. Agnieszka Ruppert, prof. PŁ „Opracowanie konkurencyjnej metody syntezy katalizatorów Cu/nośnik reakcji wodoroodtleniania 5-hydroksymetylofurfuralu” z Wydziału Chemicznego, Instytut Chemii Ogólnej i Ekologicznej PŁ.

Więcej informacji: https://www.p.lodz.pl/pl/konkurs-na-najlepsza-prace-dyplomowa-pl-rozstrzygniety

12 grudnia 1866 urodził się Alfred Werner, szwajcarski chemik, twórca teorii związków kompleksowych, wyróżniony w roku 1913 Nagrodą Nobla. Wprowadził długą formę układu okresowego.

Czujesz Chemie Do Chemii
Poteguj Mozliwosci Chemia