Rozpoczęła się VII edycja Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej. Jest to konkurs ogólnopolski, współorganizowany przez Wydział Chemiczny, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, cieszący się dużym powodzeniem wśród uczniów szkół średnich. Ma on na celu zachęcenie młodzieży posiadającej wiedzę z chemii na poziomie rozszerzonym do dalszego jej pogłębiania oraz wyszukiwanie i promowanie uczniów uzdolnionych w tej dziedzinie.

Strona internetowa konkursu: https://kch3w.p.lodz.pl

30 listopada 1768 urodził się Jędrzej Śniadecki, polski lekarz, biolog oraz chemik, który pracował nad teorią procesów rozpuszczania. Opracował zręby polskiej terminologii chemicznej oraz napisał polski podręcznik chemii (Początki chemji).