chemia Background Fade2

Departament Badań i Rozwoju Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A. zaprasza do wzięcia udziału w V edycji konkursu Młodzi Innowacyjni dla PGNiG – MIP 2019, na projekt badawczo-rozwojowy dla GK PGNiG.

To już piąta edycja konkursu, który organizowany jest nieprzerwanie od 2015 roku. Skierowany jest do studentów oraz doktorantów i ma na celu wyszukanie innowacyjnych projektów i pomysłów z obszarów działalności Grupy Kapitałowej PGNiG, promowanie polskiej myśli naukowej oraz służy budowaniu bezcennej współpracy biznesu ze światem nauki.

Zwycięzca konkursu ma szansę na zrealizowanie swojego autorskiego pomysłu w PGNiG, otrzymując na ten cel nawet 400 tys. zł, zaś troje wyłonionych przez Kapitułę laureatów otrzyma nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio: trzydziestu, dwudziestudziesięciu tysięcy złotych.

Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w konkursie jest możliwość uczestnictwa w międzynarodowej konferencji branżowej.

W bieżącej edycji czekamy na pomysły z następujących obszarów:

1. Poszukiwanie, wydobycie węglowodorów;

2. Technologie wodorowe i biometanowe;

3.  Ochrona środowiska;

4. Podziemne magazynowanie węglowodorów;

5. Big Data – zastosowania, możliwości;

6. Pozyskiwanie metanu z węgla (CBM);

7. Robotyka i sztuczna inteligencja;

8. Media społecznościowe – możliwości dla sektora;

9. Nowe zastosowanie paliw gazowych;

10. Innowacyjne metody współpracy z klientem;

11. Technologie poprawiające skuteczność cementowania odwiertów;

12. Wiercenia kierunkowe:  wyzwania technologiczne;

13. Sieci gazowe;

oraz w innych obszarach działalności i zainteresowań Spółek Grupy Kapitałowej, a także w związku z popularyzacją marki PGNiG.

Zgłoszenia do konkursu należy dokonywać wyłącznie w formie elektronicznej na adres mailowy:   (na załączonym formularzu), w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15.11.2019 r. (decyduje data wpływu zgłoszenia do Organizatora).

Więcej informacji o konkursie wraz z regulaminem możecie Państwo znaleźć na stronie www.pgnig.pl/mlodzi-innowacyjni-dla-pgnig.

Bezpośredni kontakt do koordynatorów wydarzenia:
Pani Magdalena Kaleta:
Pani Katarzyna Okrasa: .

75 lat PŁ

12 listopada 1746 urodził się Jacques Alexandre Charles, francuski fizyk, który sformułował prawo Charles'a oraz pierwszą wersję prawa Gay-Lussaca.

EMEC20

ISSS2019