Kapituła Nagrody im. prof. Osmana Achmatowicza wyłoniła najlepsze prace dyplomowe wykonane na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej w roku akademickim 2018/2019.

1. W kategorii: najlepsza magisterska praca dyplomowa – praca mgr. inż. Stefana Cichosza, pt. „Kompozyty kopolimeru etylenowo-norbornenowego wzmacniane włóknami celulozy hydrofobizowanymi na drodze hybrydowej modyfikacji chemicznej”, wykonana pod kierunkiem dr hab. inż. Anny Masek, prof. uczelni.

2. W kategorii: najlepsza inżynierska praca dyplomowa – praca inż. Karoliny Beton, pt. „Analiza histochemiczna tkanek ludzkiego gruczołu piersiowego”, wykonana pod kierunkiem dr hab. inż. Beaty Brożek-Płuska, prof. uczelni.

Sponsorami nagród dla Laureatów są firmy Atlas Sp. z o.o. oraz Polfarmex S.A.

ATLAS                   Polfarmex

Serdecznie gratulujemy!

25 października 1897 urodził się Andrzej Sołtan, polski fizyk jądrowy, zajmował się m.in. spektrometrią jądrową i budową akceleratorów.