W ramach działalności Galerii Politechnika, zapraszamy dziś Państwa do obejrzenia wystawy fotografii dr hab. Leokadii Bartoszko "Czasoprzestrzenne sieci percepcji". Zastygłe w kadrze wydarzenia z życia miasta, obrazy znane i przemieszane ze sobą, zespolone w historię obecnością Amerykańskiej Statuły Wolności - obojętnego obserwatora codzienności i jej absurdów, dają odbiorcy przestrzeń i czas do zadumy nad zmieniającą się Łodzią. Sama Autorka pisze we wprowadzeniu do katalogu: "Medium fotograficzne to swoiste archiwum czasu, eksponowany na wystawie zestaw jest w dużej mierze oparty na zjawisku upływu czasu. Na tym jak bardzo czas zmienia nasze otoczenie. Ostatnie lata to czas wielu przemian w naszym mieście, Łódź wciąż wzbogaca się o nowe inwestycje".

W imieniu Komisarza Galerii dr Witolda Staszewskiego oraz Dziekanów Wydziału Chemicznego, zapraszamy Państwa do obejrzenia galerii fotografii i życzymy miłego odbioru.

link do Galerii

25 stycznia 1627 urodził się Robert Boyle, chemik oraz fizyk brytyjski, który rozwinął chemiczną analizę jakościową, zastosował wskaźnik umożliwiający rozróżnienie roztworów kwasów oraz zasad, a także, niezależnie od Edme Mariotte’a, sformułował tzw. prawo Boyle’a-Mariotte’a.