Przekazujemy dziś Państwu katalog z wystawy Andrzeja Stefana Wiśniewskiego "Pastele. 25 lat wystaw autorskich". Artysta już kilkukrotnie gościł na wystawach autorskich w Galerii Politechnika, ale jego suche pastele nieustannie wciągają nas swoim światłem oraz miękkimi kreskami w dialog o pięknie otaczającego nas świata i architektury. Podczas nieustannej gonitwy za kolejnym dniem, oglądanie prac Artysty daje widzowi czas na chwilę zamyślenia i nostalgii. Pejzaże rysowane w przypływie egzaltacji Artysty otaczającym go pięknem, pozwalają odetchnąć od natłoku niepotrzebnych zdarzeń i emocji, uspokajają... Kolory delikatnie oddalają nas od rzeczywistości świata i pokazują jego głębię, zaginając czas, jakby stawał się nieistotną jego składową. Ze smutkiem i poczuciem straty spoglądamy na zburzony Dworzec Fabryczny, który odszedł w zapomnienie wraz z odjazdem ostatniego pociągu. Dobrze, że jest ktoś, kto nam o tych wszystkich miejscach nie daje zapomnieć... Dziękujemy.

Kurator wystawy, prof. Piotr Mastalerz, opatrzył katalog komentarzem o sztuce Andrzeja Stefana Wiśniewskiego i jego dążeniach do ideału. Zdjęcia obrazów wykonał sam Artysta. Projekt katalogu wykonał Tomasz Budziarek.

Na wirtualny spacer po wystawie zapraszają Państwa Komisarz Wystawy dr Witold Staszewski oraz Dziekani Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej.

Arrow Down    OkBadka(1)

Link do wystawy

Poprzednie wystawy na Wydziale Chemicznym PŁ Andrzeja S. Wiśniewskiego: https://www.youtube.com/watch?v=SBRagxODSmc

25 stycznia 1627 urodził się Robert Boyle, chemik oraz fizyk brytyjski, który rozwinął chemiczną analizę jakościową, zastosował wskaźnik umożliwiający rozróżnienie roztworów kwasów oraz zasad, a także, niezależnie od Edme Mariotte’a, sformułował tzw. prawo Boyle’a-Mariotte’a.