Szanowni Państwo,

Drodzy Studenci, Doktoranci i Pracownicy Politechniki Łódzkiej,

W ciągu minionego roku, czasu trwania pandemii, wszyscy, jako obywatele i jako studenci, doktoranci i pracownicy uczelni doświadczyliśmy nieoczekiwanych zaburzeń codziennego życia, pracy i nauki. Członkowie naszej społeczności akademickiej wielkim wysiłkiem i kreatywnością stawili czoła wyzwaniom jakie przyniosła pandemia. Przeorganizowaliśmy pracę, badania naukowe i kształcenie tak, by były one bez większych zakłóceń kontynuowane.

Bardzo serdecznie dziękuję Państwu za ten wysiłek.

Niestety, stan pandemii i wynikające z tego zagrożenia i ograniczenia przedłużają się i należy przyjąć, że w najbliższych miesiącach dotkną nas w zakresie podobnym do występującego w kończącym się semestrze zimowym.

W związku z tym informuję, że w semestrze letnim roku akademickiego 2020/21, do odwołania, utrzymane zostają wszystkie zasady i ograniczenia funkcjonowania uczelni obowiązujące w semestrze zimowym. Dotyczy to w szczególności procesu kształcenia, które dla wszystkich form i poziomów będzie realizowane, co do zasady, w trybie zdalnym, z wykorzystaniem metod oraz narzędzi kształcenia na odległość.

Władze uczelni, w tym powołany Sztab Antykryzysowy, na bieżąco monitorują zmiany sytuacji epidemicznej, wprowadzane regulacje prawne i podejmują odpowiednie decyzje i działania dostosowujące funkcjonowanie uczelni.

Wszyscy pokładamy wielkie nadzieje w efektach zastosowania szczepionek przeciw COVID-19 i ostateczne stłumienie pandemii. Z właściwym sobie optymizmem ufam, że z początkiem kolejnego roku akademickiego będziemy wszyscy - pracownicy, studenci i doktoranci - mogli wypełniać naszą misję prowadzenia badań naukowych i kształcenia już w murach Politechniki Łódzkiej.

Życzę wszystkim zdrowia i dobrej kondycji. Z serdecznym pozdrowieniem

prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik
Rektor Politechniki Łódzkiej

26 lutego 1896 francuski chemik i fizyk Henri Becquerel, odkrył zjawisko radioaktywności, obserwując wpływ skały zawierającej uran na materiał światłoczuły.