Kierunek Nanotechnologia, studia drugiego stopnia prowadzone na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej otrzymał akredytację Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT) oraz europejski certyfikat jakości EUR-ACE European Accreditation of Engineering Programmes. Kierunek Nanotechnologia otrzymał akredytację do 19 lutego 2026 roku na maksymalnie długi okres pięciu lat.

Akredytacja EUR-ACE (European Accreditation of Engineering Programmes) Label jest finansowana przez MEiN w ramach projektu POWER "Akredytacje zagraniczne". Celem projektu jest uzyskanie przez polskie uczelnie zagranicznych akredytacji i certyfikatów komisji branżowych, podnoszących międzynarodową konkurencyjność uczelni. Dofinansowanie projektu ze środków UE wynosi 84,28%, pozostałe środki pochodzą z budżetu państwa.

FE

20 kwietnia 1821 zmarł Franz Karl Achard, niemiecki chemik, fizyk i biolog, wynalazca metody produkcji cukru z buraków cukrowych.