Zapraszamy studentów do udziału w konkursie „STENA CIRCULAR ECONOMY AWARD – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego”. Konkurs ma na celu nagrodzenie najlepszych pomysłów na promocję bądź wdrożenie rozwiązań gospodarki o obiegu zamkniętym w społeczeństwie.

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane będą do 6 lutego 2022 roku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w kwietniu 2022 r. podczas gali podsumowującej piątą edycję konkursu. Nagrodą w konkursie dla zwycięskich studentów są laptopy i 10 000 złotych na realizację projektu. Dodatkowo, uczelnia otrzyma „Certyfikat dobrych praktyk GOZ”, jako potwierdzenie wspierania działań na rzecz środowiska.

Wszystkie szczegóły wraz z formularzem znajdują się na stronie: www.stenarecycling.pl/stena-circular-economy-award. W załączniku prezentacja, w której zawarte są najważniejsze informacje.

28 listopada 1772 urodził się Luke Howard, brytyjski chemik i farmaceuta, który był zwolennikiem hipotezy, że chmury zbudowane są z kropel wody, a nie z pęcherzy rozrzedzonego powietrza otoczonego wodą, jak powszechnie wtedy uważano.

KCh3W