W ramach działalności Galerii "Politechnika", zapraszamy Państwa do indywidualnego obejrzenia wystawy obrazów "Grupy +/- 10", w skład której wchodzą Panie: Barbara Cuper-Zbierska, Barbara Czerwińska, Elżbieta Dmowska-Sawczuk, Izabella Klinger, Urszula Klechta, Grażyna Margiel, Hanna Mróz-Witaszek, Maria Sadowska, Małgorzata Stopczyńska, Katarzyna Zbierska-Michalak, do Klubu PŁ, na I piętrze budynku Wydziału Chemicznego (A-27) oraz w Bibliotece Wydziału Chemicznego (A-26).

Wystawę, stanowiącą retrospekcję ostatnich kilku lat działalności "Grupy +/-", oglądać można indywidualnie od dnia 22 listopada 2021 roku, od godz. 15.30. Katalog prac udostępniony zostanie w wersji elektronicznej na stronie internetowej Wydziału Chemicznego PŁ (https://chemia.p.lodz.pl/galeria-politechnika).

W imieniu Komisarza Galerii "Politechnika" dra Witolda Staszewskiego oraz Dziekana Wydziału Chemicznego prof. dr hab. inż. Małgorzaty i. Szynkowskiej - Jóźwik, zapraszamy Państwa do obejrzenia prac "Grupy +/-" i życzymy miłego odbioru.

Plus Minus 10

28 listopada 1772 urodził się Luke Howard, brytyjski chemik i farmaceuta, który był zwolennikiem hipotezy, że chmury zbudowane są z kropel wody, a nie z pęcherzy rozrzedzonego powietrza otoczonego wodą, jak powszechnie wtedy uważano.

KCh3W