chemia Background Fade2

JMRosiak11 grudnia 2017 zostały rozdane Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień polskiej nauki. Nagrody te to coroczne wyróżnienia przyznawane za wybitne osiągniecia naukowe, indywidualne i zbiorowe osiągnięcia dydaktyczne oraz sukcesy organizacyjne dokonane w mijającym roku.

Szczególną kategorią nagrody jest ta przyznawana za całokształt dorobku naukowego, której jednym z laureatów został prof. dr hab. inż.Janusz M. Rosiak z Wydziału Chemicznego PŁ. Gratulujemy!

Załączniki:
Pobierz plik (prof._JMRosiak_nagroda.pdf)prof._JMRosiak_nagroda.pdf1222 kB

15 sierpnia 1931 urodził się Richard Heck, amerykański chemik, który w 2010 otrzymał Nagrodę Nobla za reakcję sprzęgania przy użyciu katalizatorów palladowych w syntezie organicznej.

Czujesz Chemie Do Chemii
Poteguj Mozliwosci Chemia