chemia

Katedra Fizyki Molekularnej
chemik
42 631-32-05 w.25

1. Ewelina Wileńska, Ireneusz Głowacki, Remigiusz Grykien, Beata Łuszczyńska "Organiczne urządzenia elektroluminescencyjne - rozwiązania konstrukcyjne i właściwości", Elektronika 9 (2013), 89-91; (Polish paper).

2. Pawel E. Malinowski, Atsushi Nakamura, Dimitri Janssen, Yoshitaka Kamochi, Ichiro Koyama, Yu Iwai, Anna Stefaniuk, Ewelina Wilenska, Caterin Salas Redondo, David Cheyns, Soeren Steudel, Paul Heremans, Photolithographic patterning of organic photodetectors with a non-fluorinated photoresist system, Organic Electronics 15 (2014) 2355-2359.

3. Krzysztof Durka,   Ireneusz Głowacki,   Sergiusz Luliński,   Beata Łuszczyńska,  Jaromir Smętek,   Paweł Szczepanik,  Janusz Serwatowski,  Urszula E. Wawrzyniak,  Grzegorz Wesela-Bauman,  Ewelina Witkowska,  Gabriela Wiosna-Sałyga, Krzysztof Woźniak, Efficient 8-oxyquinolinato emitters based on a 9,10-dihydro-9,10-diboraanthracene scaffold for applications in optoelectronic devices, Journal of Materials Chemistry C, 3 (2015) 1354-1364.

4. Jeffrey G. Tait, Ewelina Witkowska, Masaya Hirade, Tung-Huei Ke, Pawel E. Malinowski, Soeren Steudel, Chihaya Adachi, Paul Heremans, Uniform Aerosol Jet printed polymer lines with 30 μm width for 140 ppi resolution RGB organic light emitting diodes, Organic Electronics 22 (2015) 40-43.

5. Kamil Kotwica, Piotr Bujak, Damian Wamil, Adam Pieczonka, Gabriela Wiosna-Salyga, Piotr A. Gunka, Tomasz Jaroch, Robert Nowakowski, Beata Luszczynska, Ewelina Witkowska, Ireneusz Glowacki, Jacek Ulanski, Malgorzata Zagorska, Adam Pron, Structural, Spectroscopic, Electrochemical, and Electroluminescent Properties of Tetraalkoxydinaphthophenazines: New Solution-Processable Nonlinear Azaacenes, The Journal of Physical Chemistry C 119 (2015) 10700-10708.

6. Katarzyna N. Jarzembska, Radosław Kamiński, Krzysztof Durka, Marcin Kubsik, Krzysztof Nawara, Ewelina Witkowska, Magdalena Wiloch, Sergiusz Luliński, Jacek Waluk, Ireneusz Głowacki, Krzysztof Woźniak New class of easily-synthesisable and modifiable organic materials for applications in luminescent devices, Dyes and Pigments 138 (2017) 267-277.

7. B. Orwat, E. Witkowska, I. Kownacki, M.-J. Oh, M. Hoffmann, M. Kubicki, I. Grzelak, B. Marciniec,  I. Glowacki, B. Luszczynska, G. Wiosna-Salyga, J. Ulanski, P. Ledwon and M. Lapkowski Microwave-assisted one-pot synthesis of new ionic iridium complexes of [Ir(bzq)2(N^N)]+A−type and their selected electroluminescent properties, Dalton Transactions (2017).

1. od październka 2017, kierownik projektu Etiuda finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki nr UMO-2017/24/T/ST5/00017, "Polimerowe diody elektroluminescencyjne oparte na układach matryca-emiter"

2. od października 2014, wykonawca projektu Opus finansowanego przez Narodowe Centrum Naukinr UMO-2013/11/B/ST5/01334,  "Nowe emitery fosforescencyjne dla organicznych diod elektroluminescencyjnych"

Towarzystwo Elektrotechnologiczne QWERTY, Łódź (Polska) (lipiec-wrzesień 2012)
Projektowanie i wytwarzanie elekroluminescencyjnych lamp i klawiatur membranowych

Wydział Chemii Stosowanej i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Technologii i Wzornictwa
St. Petersburg (Rosja) (czerwiec-lipiec 2013)
Zapoznanie się z pracą Wydziału oraz technologią oczyszczania ścieków i spalania odpadów nadmiarowych w Zakładzie oczyszczania ścieków w Petersburgu

Imec, Leuven (Belgia) (sierpień 2013-marzec 2014)
Praca w projektach badawczych:
Pixelated solution processed top-emitting OLED with aerosol-jet printing
- Study of new photoresist material

poniedziałek 10-12

Analiza Instrumentalna, ćw. 16 i 17

Laboratoria z Fizyki

17 lipca 1827 urodził się Frederick Abel, angielski chemik i wynalazca, jeden z twórców technologii produkcji bawełny strzelniczej.

EMEC20

ISSS2019