Szanowne Studentki,
Szanowni Studenci,

Jeśli intryguje Was nauka i myślicie o karierze naukowca, serdecznie Was zapraszamy do aplikowania. Interdyscyplinarna Szkoła Doktorska PŁ oferuje kształcenie w 12 dyscyplinach i w aż 4 dziedzinach naukowych prowadzone w języku angielskim. Oferujemy Wam ciekawą przygodę z nauką, wspartą zajęciami z umiejętności miękkich i transferowalnych, wykładami profesorów wizytujących oraz mobilnością. W IDS każdy doktorant otrzymuje stypendium oraz ma ubezpieczenie społecznie i zdrowotne.

Przydane linki:
Rekrutacja – sprawdź zasady: https://www.p.lodz.pl/en/application-process-interdisciplinary-doctoral-school

25 stycznia 1627 urodził się Robert Boyle, chemik oraz fizyk brytyjski, który rozwinął chemiczną analizę jakościową, zastosował wskaźnik umożliwiający rozróżnienie roztworów kwasów oraz zasad, a także, niezależnie od Edme Mariotte’a, sformułował tzw. prawo Boyle’a-Mariotte’a.