chemia Background Fade2

Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk oraz Polskie Towarzystwo Chemiczne zapraszają na 25. międzynarodową konferencję z cyklu International Symposium on Separation Sciences (ISSS2019), która odbędzie się w Łodzi pod auspicjami Central European Group for Separation Sciences (CEGSS). Tematyka konferencji poświęcona będzie zagadnieniom z obszaru technik separacyjnych, a w szczególności nowatorskim rozwiązaniom w przygotowaniu próbek, opracowaniom w zakresie teorii i zastosowań chromatografii i technik elektromigracyjnych w różnych wariantach oznaczeń, spektroskopii mas, nowym rozwiązaniom aparaturowym, technikom sprzężonym, układom wielowymiarowym, miniaturyzacji, automatyzacji i robotyzacji. W ramach konferencji przewidywane są wykłady plenarne, komunikaty ustne oraz wystąpienia plakatowe. Integralną częścią sympozjum będą warsztaty, wystawa aparatury i oprzyrządowania oraz literatury. Wykłady wygłoszą wybitni specjaliści z kraju i zagranicy.

Strona internetowa Sympozjum: https://isss2019.p.lodz.pl

15 czerwca 1754 urodził się Juan José Elhuyar, hiszpański chemik, który wraz ze swoim bratem Faustem Elhuyarem odkrył wolfram (1783).

EMEC20

ISSS2019