Stypendia socjalne i naukowe dla studentów PŁ w roku ak. 2022/2023

Harmonogram składania wniosków o stypendia naukowe oraz stypendia socjalne.

TERMINY:

Studenci studiów 1 semestru studiów 2 stopnia – w przypadku studiów rozpoczynających się od marca 2023 r. (sem. letni) - składanie wniosków – w dniach 6-12 marca 2023 r.

Do 5.04.2023 r. nastąpi wygenerowanie decyzji administracyjnych dotyczących przyznania stypendium.

Doktoranci wszystkich lat, przyjęci na studia od semestru letniego, dla których rok studiów przypada w ramach dwóch lat akademickich – składanie wniosków w dniach 3-7 marca 2023 r.

Do 31.03.2023 r.- nastąpi wygenerowanie decyzji administracyjnych dotyczących przyznania  stypendium.

STYPENDIUM SOCJALNE, ZWIĘKSZENIE STYPENDIUM SOCJALNEGO ORAZ STYPENDIUM DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI:

- studenci pierwszego roku studiów rozpoczynających się od lutego 2023 r. (sem. letniego) - składanie wniosków od 27 lutego do 31 marca 2023 r.

SPOSÓB ZŁOŻENIA WNIOSKU:

Wnioski należy wygenerować za pośrednictwem webdziekanatu i złożyć je w jeden z następujących sposobów:

I. osobiste złożenie wniosku w dziekanacie w celu wstępnej weryfikacji;
II. przesłanie wniosku za pośrednictwem Poczty Polskiej kierowanego na adres dziekanatu z dopiskiem na kopercie „wniosek stypendialny”;
III. przesłanie na elektroniczną skrzynkę podawczą Politechniki Łódzkiej na platformie ePUAP: /PolitLodz/SkrytkaESP podpisanego podpisem elektronicznym (podpis potwierdzony profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym) pliku (lub każdego z plików) zawierającego skan lub zdjęcie oryginału wypełnionego i podpisanego wniosku oraz skany lub zdjęcia wszystkich wymaganych dokumentów (zaświadczeń, oświadczeń itp.). Wniosek trafia do Sekcji Obsługi Świadczeń.

STYPENDIUM NAUKOWE:

Informacje dotyczące średniej stypendialnej wyliczanej do stypendium naukowego:

1) średnia stypendialna ocen obliczana jest jako średnia ważona ze wszystkich ocen z przedmiotów nominalnych z ostatniego roku akademickiego uzyskanych do końca tego roku, zgodnie z podziałem roku akademickiego obowiązującym w Politechnice Łódzkiej. Wagi stanowią liczby punktów ECTS, które są przypisane danym przedmiotom;

2) średnią stypendialną w przypadku studentów 1 roku studiów drugiego stopnia jest średnia arytmetyczna wszystkich ocen osiągniętych w trakcie studiów pierwszego stopnia;

3) średnia stypendialna ocen w przypadku studentów 2 roku studiów drugiego stopnia rozpoczynających się od semestru letniego, obliczana jest jako średnia ważona ze wszystkich ocen z przedmiotów nominalnych z pierwszego semestru studiów drugiego stopnia;

Studenci I semestru studiów II stopnia, którzy nie są absolwentami studiów I stopnia w PŁ, zobowiązani są przed wygenerowaniem wniosku o stypendium przedstawić w dziekanacie zaświadczenie potwierdzające średnią arytmetyczną wszystkich ocen osiągniętych w trakcie studiów pierwszego stopnia. Kopię zaświadczenia student powinien załączyć do składanego wniosku.

STYPENDIUM SOCJALNE:

Celem usprawnienia procesu składania wniosków o pomocą materialną prosimy o weryfikację przedkładanych dokumentów z załącznikiem „Wykaz dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku o stypendium socjalne na rok akademicki 2022/2023”.

Przed złożeniem wniosku prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem Świadczeń oraz załącznikami.