Paulina Gątarek
Dr inż. Paulina Gątarek z Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej została wyróżniona przez Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk, otrzymując nagrodę za najlepszą rozprawę doktorską z dziedziny chemii analitycznej.
WŁ
Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza Konkurs o przyznanie nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za najlepsze rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim. Do konkursu mogą być zgłoszone prace obronione w 2023 roku, dotychczas nienagrodzone w formie nagrody pieniężnej w innych konkursach. Przedmiotem Konkursu jest wyłonienie najlepszych prac podejmujących tematykę związaną z województwem łódzkim, wpisujących się w aktualne potrzeby regionu i jego mieszkańców. Nabór wniosków w konkursie odbędzie się w terminie od 15 kwietnia do 14 czerwca 2024 roku.
xxi eureka
Ruszyła XXI edycja Łódzkie Eureka, wyróżnienia przyznawane przez Radę ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi za wybitne osiągnięcia naukowe, techniczne i artystyczne wyróżnione na forum międzynarodowymi lub krajowym, których celem jest promocja twórców (lub zespołów) działających na rzecz rozwoju Łodzi jako ośrodka naukowego i akademickiego.