Akredytacja ECTN

.

Kierunki studiów Chemia (stopień I), Chemia (stopień II) oraz Technologia chemiczna (stopień II) prowadzone przez Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej przeszły pozytywnie akredytację ECTN (European Chemistry Thematic Network) i tym samym otrzymały 3 międzynarodowe certyfikaty ECTN: Chemistry Bachelor, Chemistry Euromaster i Chemical Technology Euromaster. Uzyskanie akredytacji jest równoznaczne z uznaniem najwyższych standardów europejskich w zakresie jakości kształcenia utrzymywanych przez Wydział Chemiczny PŁ.

Instytucja przyznająca certyfikat akredytacji międzynarodowej - European Chemistry Thematic Network Association (ECTN) to stowarzyszenie non-profit zarejestrowane w Belgii. Jest ona efektem sześciu lat wcześniejszej działalności sieci (1996-2002). Sieć jest finansowana przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus. Obecnie sieć liczy ponad 120 członków (uczelnie, krajowe towarzystwa chemiczne i firmy chemiczne) z 30 różnych krajów oraz członków stowarzyszonych z całego świata. Eksperci sieci realizują szereg przedsięwzięć obejmujących m.in. opracowywanie ram kwalifikacji licencjackich, magisterskich i doktoranckich w dyscyplinie chemii oraz przeprowadzanie procedur akredytacyjnych Chemistry Eurobachelor®, Chemistry Euromaster®, Chemical Technology Euromaster®, Chemistry Doctorate Eurolabel®.