„FU²N – Fundusz Udoskonalania Umiejętności Młodych Naukowców” - edycja2023

W ramach programu „FU²N – Fundusz Udoskonalania Umiejętności Młodych Naukowców” zostały przyznane granty wewnętrzne w dyscyplinie Nauki Chemiczne.

Komisja konkursowa w składzie:
prof. dr hab. inż. Małgorzata I. Szynkowska-Jóźwik – Przewodnicząca
prof. dr hab. inż. Dariusz Bieliński
dr hab. inż. Beata Brożek-Płuska, prof. uczelni
dr hab. inż. Izabela Witońska, prof. uczelni
zakwalifikowała do finansowania w 2023 r. następujące projekty:

W kategorii młody naukowiec:
1. dr inż. Mateusz Zakrzewski „Badanie mechanizmu zatruwania układów katalitycznych związkami siarki w procesie mieszanego reformingu metanu.”
2. dr Marcin Szala „Aminoluciferin-based fluorescent probe for selective recognition of hypobromus acid as a results coupling and cyclization of amino and S-methyl groups.”

W kategorii doktorant I lub II roku Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ:
1. mgr inż. Karolina Jarczewska „Zastosowanie spektroskopii Ramana w analizie komórek nowotworowych suplementowanych karotenoidami – określenie wpływu.”
2. mgr inż. Monika Rola „Opracowanie nowej metody poszukiwania specyficznych inhibitorów oksydazy ksantynowej.”
3. Sima Alvani Alamdari, M.Sc. „Synthesis of coated nanoparticles  (MNPs) modified with tumor-targeting peptides (TTP) as materials useful in thermal ablation.”
4. mgr inż. Daria Dendek „Optymalizacja procesu transestryfikacji w autoklawie z wykorzystaniem metali alkalicznych i ziem rzadkich i/lub materiałów pucolanowych.”
5. mgr inż. Jakub Lisowski „Opracowanie energooszczędnej powłoki elewacyjnej opartej na pigmentach termochromowych.”

Gratuluję zwycięzcom konkursu i życzę wielu kolejnych sukcesów naukowych.

Kierownik Dyscypliny Nauki Chemiczne
prof. dr hab. inż. Małgorzata I. Szynkowska-Jóźwik