Konkurs w programie „FU²N – Fundusz Udoskonalania Umiejętności Młodych Naukowców” w dyscyplinie nauki chemiczne

Kierownik dyscypliny nauki chemiczne ogłasza konkurs na granty wewnętrzne w ramach programu „FU²N – Fundusz Udoskonalania Umiejętności Młodych Naukowców” wspierającego doskonałość naukową Politechniki Łódzkiej.

Konkurs skierowany jest do:
• doktorantów pierwszego lub drugiego roku Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej PŁ (13 grantów dla dyscypliny nauki chemiczne)
oraz
• młodych naukowców, tj. osób maksymalnie do 5 lat po doktoracie (8 grantów dla dyscypliny nauki chemiczne).

Maksymalna wysokość grantów wynosi:
• dla doktoranta – 15 tys. zł,
• dla młodego naukowca – 20 tys. zł.

Warunkiem koniecznym rozliczenia projektu jest przygotowanie i złożenie przez beneficjenta, jako kierownika projektu, aplikacji grantowej do jednego z programów konkursowych ogłoszonych przez zewnętrzne instytucje finansujące badania naukowe.

Harmonogram konkursu
Publikacja ogłoszenia o konkursie: 28 listopada 2023  r.
Nabór wniosków: 28 listopada 2023 r. – 15 grudnia 2023 r.
Zakończenie naboru wniosków: 15 grudnia 2023 r.
Ocena formalna i merytoryczna wniosków: 18 grudnia – 9 stycznia 2024 r.
Rozstrzygnięcie konkursu: 10 stycznia 2024 r.
Ogłoszenie wyników konkursu: 10 stycznia 2024 r.
Podpisywanie umów z beneficjentami: od 11 stycznia 2024 r.

Wnioski skierowane do Kierownika dyscypliny nauki chemiczne prof. dr hab. inż. Małgorzaty I. Szynkowskiej-Jóźwik należy składać w Dziekanacie Wydziału Chemicznego PŁ (do p. Anny Brzęczkowskiej).