Ścieżka Edukacyjna Wydziału Chemicznego - „Chemia tworzy dobry klimat”

20 kwietnia 2023, godz. 09:00 - 16:00, Alchemium Politechniki Łódzkiej

Czy zastanawialiście się może w jaki sposób możecie ograniczyć ilość wytwarzanych przez siebie odpadów w domu? Czy wiecie, że nie wszystkie substancje E są dla was szkodliwe? A może chcielibyście się dowiedzieć czym są polimery biodegradowalne i dlaczego są one przyjazne środowisku? Czy faktycznie ogniwa fotowoltaiczne są przyszłościowym źródłem energii? Odpowiedzi na te i na pozostałe pytania udzielą Wam 20 kwietnia 2023 pracownicy, doktoranci oraz studenci Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej w trakcie Ścieżki Edukacyjnej organizowanej w ramach XXII Festiwalu Nauki, Technik i Sztuki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, pasjonatów chemii i młodych chemików do nowoczesnego budynku Alchemium – Magia Chemii Jutra, gdzie posłuchacie ciekawych wykładów i weźmiecie udział w porywających doświadczeniach chemicznych. Będziecie mogli także porozmawiać ze studentami i pracownikami naszego Wydziału, którzy odpowiedzą Wam na pytania związane ze studiowaniem na Wydziale Chemicznym PŁ.

Czekamy na Was 20 kwietnia od godz. 9.00.