Wernisaż wystawy Andrzeja Batora „Kreska, Linia, Nieskończoność” - 23.05.2023, godz. 15.30

Data dodania 23/05/2023 - 09:43
Kategorie

Zapraszamy na wernisaż wystawy Andrzeja Batora „Kreska, Linia, Nieskończoność”, który, odbędzie się w dniu 23.05.2023 o godz. 15.30, w Galerii "POLITECHNIKA" w Alchemium - budynku Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej (Żeromskiego 114, I piętro).

Image


Andrzej Bator jest absolwentem grafiki warsztatowej i poligrafii na łódzkiej PWSSP. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem, malarstwem sztalugowym, plakatem i wystawiennictwem. Jest inicjatorem i założycielem grupy artystycznej Powidoki, która powstała w 2017 r. Brał udział w wielu wystawach, indywidualnych i grupowych.  
Podstawowym elementem wypowiedzi twórczej artysty są kreska i linia. Jak pisze Małgorzata Walaszczyk w katalogu wystawy: Linia jest nieskończonością i abstrakcją w świecie rzeczywistym. Linia nigdy się nie kończy…Kreska jest dopowiedzeniem, urywkiem nieskończonej linii. Krótkim opowiadaniem w porównaniu do historii wszechświata.” Na wystawę składają się  wielobarwne obrazy i rysunki tuszem. W układach pionowych i poziomych linii widać logikę i dyscyplinę, co, jak pisze sam autor "...odzwierciedla jego nastroje, przemyślenia, przywołuje z podświadomości obrazy, które mogły utrwalić się w wyniku przeżyć czy obserwacji". Mimo widocznej samodyscypliny artysta unika monotonii, a prace zachwycają bogactwem form i barw.

Strona dziala - zabbix