Wyniki III edycji konkursu o Nagrodę Profesorską Wydziału Chemicznego PŁ

.

W III edycji konkursu o Nagrodę Profesorską Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej za wybitny doktorat obroniony w 2022 roku uznana została praca dr. inż. Artura Przydacza pt. "Dearomatyzacyjne transformacje organokatalityczne w ujęciu eksperymentalnym i teoretycznym".
Praca wykonana została w Instytucie Chemii Organicznej PŁ pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Łukasza Albrechta.

Ponadto, dr inż. Maciej Danek za pracę doktorską pt. "Verification of applicability of selected FRNC/LSZH polymeric materials for optical fiber cables manufacturing" został uhonorowany wyróżnieniem Dziekana Wydziału Chemicznego za wybitny doktorat wdrożeniowy.
Praca wykonana została we współpracy Katedry Fizyki Molekularnej PŁ z firmą Corning Optical Communications Polska Sp. z o. o., pod kierunkiem dr. hab. inż. Marcina Kozaneckiego, prof. PŁ oraz dr. Mateusza Lutomskiego.

Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystym posiedzenie Senatu Politechniki Łódzkiej w dniu 24 maja 2023 r.

Serdecznie gratulujemy!