Zakończenie IX edycji Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów

W roku akademickim 2022/23 już po raz dziewiąty zorganizowany został Konkurs Chemiczny Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej.

Jest to konkurs ogólnopolski organizowany przez Wydział Chemiczny, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół średnich. Ma on na celu zachęcenie młodzieży posiadającej wiedzę z chemii na poziomie rozszerzonym do dalszego jej pogłębiania oraz wyszukiwanie i promowanie uczniów uzdolnionych w tej dziedzinie. Duża frekwencja uczestników ze szkół z całej Polski (ponad 200 uczniów co roku) jest dowodem na ciągły rozwój tej inicjatywy. Poza naszym miastem i regionem silnie reprezentowane są szkoły średnie m.in. z Poznania, Gdańska, Warszawy, Kalisza, Kielc.

Jury Konkursu wyłoniło spośród najlepszych uczestników siedmiu laureatów oraz dwóch finalistów, którzy obdarowywani zostali pamiątkowymi upominkami z Politechniki Łódzkiej. Główny sponsor konkursu firma Galvo SA ufundowała laureatom I, II i III miejsca tablety, zaś drugi sponsor konkursu firma Chemipack SA obdarowała laureatów IV i V miejsca oraz i finalistów długopisami wyposażonymi w kości pamięci oraz powerbankami. Jednakże, najcenniejszą nagrodą jest z pewnością możliwość studiowania na jednym z trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej bez konieczności udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.

Lista laureatów i finalisów IX edycji Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów PŁ

Maciej Multan