2. edycja Research Week w Politechnice Łódzkiej

Data dodania
Kategorie

Naukowcy, doktoranci i studenci Politechniki Łódzkiej, po raz kolejny będą mogli spotykać się i wymieniać wzajemne opinie w ramach Research Week (11-15.03) - tygodnia wydarzeń poświęconych tematyce badań naukowych oraz możliwości pozyskiwania projektów.

Image

W poniedziałek (11.03), jako pierwsi zaprezentują się uzdolnieni studenci studiów pierwszego stopnia, uczestniczący w tegorocznej edycji programu E2TOP.  Następnie zostanie wręczona nagroda JM Rektora PŁ, prof. Krzysztofa Jóźwika dla laureata II edycji tego programu, a także poznamy nowych uczestników III edycji.

- Bardzo się cieszę z kolejnej edycji Research Week na Politechnice Łódzkiej. Tegoroczny program jest bardzo ciekawy i dobrze dostosowany do poszczególnych grup społeczności akademickiej. Udało nam się zaprosić na wydarzenie wybitnych naukowców i świetnych ekspertów. W programie znalazło się dużo ciekawych warsztatów i spotkań, gorąco zachęcam do udziału naukowców, doktorantów i studentów - zaprasza prof. Łukasz Albrecht, prorektor ds. nauki w PŁ.

Uroczyste otwarcie Research Week oraz wykład inauguracyjny: Ile inteligencji tkwi w AI? wygłosi prof. Andrzej Dragan z Uniwersytetu Warszawskiego.

Drugi dzień (wtorek) również rozpocznie gościnny wykład profesora z Uniwersytetu Warszawskiego: dra hab. Piotra Sankowskiego zatytułowany: Questioning status quo. Innovation in research and academic education. Następnie zaplanowano panel dyskusyjny: Jak napisać zwycięski grant?, w którym wezmą udział wybitni naukowcy i eksperci oraz serię warsztatów skierowanych do naukowców m.in. Jak skutecznie opisać część impact w międzynarodowych projektach badawczych? oraz Jak przygotować narracyjne CV naukowe?

We wtorek (12.03) zaplanowano także specjalną sesję poświęconą perspektywie współpracy naukowców PŁ z ukraińskimi, których na spotkaniu będą reprezentować przedstawiciele 10 uczelni z Ukrainy. - Naukowcy z obu krajów będą przechodzić przez serię szybkiej wymiany pomysłów, przedstawiając swoje najbardziej innowacyjne koncepcje. W drugiej części zostaną zaproszeni do ich wizualizacji przy użyciu formatu Canvas, który stanie się dokumentem wyjściowym do przyszłej współpracy - wyjaśniają organizatorzy wydarzenia z Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Trzeci dzień (13.03) w całości jest poświęcony komercjalizacji innowacyjnych projektów. Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości PŁ zaprezentuje przykłady, w jaki sposób można wykorzystać wyniki badań naukowych powstających w uczelni i skutecznie je komercjalizować. Zaplanowano również inaugurację nowego, politechnicznego konkursu startupowego - Invested.

W czwartek (14.03) zapraszamy na szereg ciekawych prezentacji i wykładów prowadzonych w ramach Dnia Otwartego w PŁ pod hasłem Włącz się. Między innymi odbędą się warsztaty Sztuczna inteligencja w edukacji i nauce, na które zapraszają naukowcy z Instytutu Informatyki PŁ.

Ostatni dzień wydarzenia (15 marca) skierowany jest do studentów studiów drugiego stopnia oraz doktorantów PŁ. Będą to głównie zajęcia warsztatowe dotyczące zarządzania projektami oraz odkrywania nowych możliwości w kreowaniu swojego CV naukowego. Studenci biorący udział w tym dniu, będą mieli także okazję poznać ofertę studiów w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej PŁ.

Na większość spotkań obowiązują zapisy. Formularz do rejestracji na poszczególne wydarzenia już wkrótce.

Szczegółowy program Research Week. Głównym miejscem wszystkich spotkań będzie budynek Alchemium ( ul. Żeromskiego 114).

Strona dziala - zabbix